بولتن هفتگی

سامانه بولتن هفتگی کارگزاری بانک سامان مجموعه ای از اخبارها و تحولات مهم کشور می‌باشد که در هفته‌های گذشته و برروی بورس تاثیراتی گذاشته است.

top-image

گزارش روزانه بازار

بازار بورس اوراق بهادار روز به روز در حال گسترش می‌باشد به صورتی که سرمایگذاران بخاطر یک عامل کوچک نیز ضرر یا سود می‌کنند. گزارش روزانه بازار بورس سبب افزایش سرعت عملیات، کاهش بوروکراسی و مهمتر از همه کاهش هزینه هاي معاملات شده و بدین ترتیب سهولت مشارکت در بازار سهام، سبب رونق بورس و کارآیی شبکه اقتصادي می شود.

از طریق بولتن‌های روزانه یا هفتگی می‌توانید تمام عملیاتی که در روش سنتی و روش معاملات اینترنتی سهام به صورت دستی و با دخالت نیروی انسانی انجام می‌شود، به صورت مکانیزه و از طریق فایل‌های PDF در همین صفحه و در کسری از ثانیه ببینید. ویژگی این روش سرعت بالای ارسال اطلاعات و گزارش هفته به سهامداران است. همچنین از طریق سامانه بولتن هفتگی تمامی اخبار و گزارش‌های روزانه بازار بورس کشورهای مختلف را می توانید ببینید.

 

چشم انداز بازار سرمایه در سال 1400
ثبات نرخ ارز و گشایش های اقتصادی:
در سال ۱۴۰۰ انتظار داریم که قیمت ارز بورس روند صعودی نداشته باشد.و امیدوار هستیم که گشایش‌های اقتصادی حداقلی صورت بگیرد و بخشی از منابع کشور که بی‌دلیل در برخی از کشورهای آسیایی بلوکه‌شده آزاد شوند.در واقع ما ۳۰ میلیارد دلار منابع بلوکه‌ شده در کشورهای آسیایی داریم که رقم خیلی قابل‌توجه و بزرگی می‌باشد.اگر این رقم را با دلار بیست و پنج هزار تومان در نظر بگیریم ۶۰۰ هزار میلیارد تومان ارزش منابع بلوکه شده داریم.
ریسک نرخ بهره و جریان نقدی:
در رابطه با نرخ بهره لازم به ذکر می‌باشد که انتظار کاهش نرخ بهره را در سال ۱۴۰۰ خواهیم داشت. البته آزادسازی منابع هم میتواند به کاهش نرخ بهره نیز کمک کند ولی اساساً فارغ از این متغیر انتظار داریم که نرخ بهره کاهش پیدا کند. با کاهش نرخ بهره، افزایش سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی جایگزین ازجمله بازار سرمایه خواهد شد. لذا با این شرایط، امید خواهیم داشت که جریان نقدی خروجی از بازار سرمایه کم شود و به جریان نقدی ورودی به بازار سرمایه اضافه شود.

تأثیر انتخابات ریاست جمهوری:
دو اتفاق دیگر هم در کشورمان داریم که به لحاظ تاریخی میتوانیم انتظار داشته باشیم که کمک بازار باشند. معمولاً به‌صورت تاریخی،در سال‌هایی که انتخابات ریاست‌جمهوری داریم، وضعیت بازار سرمایه بهتر می‌شود. چرا که در این سال شاهد یک ثبات نسبی سیاسی خواهیم‌شد. این اتفاق به‌صورت تاریخی در سال‌های گذشته نیز تکرار شده و ما شاهد ثبات نسبی و روند روبه‌رشد بازار سرمایه در این مقطع زمانی خواهیم بود.

 

 

Loading