بولتن هفتگی

سامانه بولتن هفتگی کارگزاری بانک سامان مجموعه ای از اخبارها و تحولات مهم کشور می‌باشد که در هفته‌های گذشته و برروی بورس تاثیراتی گذاشته است.

top-image

گزارش روزانه بازار

بازار سهام روز به روز در حال گسترش است و همین موضوع نیز سبب شده است که تعداد فعالین این بازار همواره در حال افزایش باشد. با توجه به حساسیت بالای بازارهای مالی، هر اتفاق اقتصادی و سیاسی هرچند کوچک می‌تواند اثرات بااهمیتی بر بازار سهام داشته باشد؛ بنابراین رصد روزانه بازار و همچنین اتفاقات مهم اقتصادی و سیاسی، برای سرمایه‌گذاران ضروری به نظر می‌رسد. با توجه به گسترش فضای مجازی در جامعه، تنوع بالای منابع اطلاعاتی و همچنین سرعت بالای انتشار اخبار و شایعات در بازار، جمع‌آوری اخبار و اطلاعات صحیح توسط سرمایه‌گذاران خرد کاری بسیار وقت‌گیر و دشوار بوده و حتی می‌تواند باعث گمراهی سرمایه‌گذاران نیز بشود. کارگزاری بانک سامان با در اختیار داشتن تیمی حرفه‌ای متشکل از تحلیلگران بنیادی، تحلیلگران تکنیکال و همچنین تحلیلگران بازارهای جهانی، ضمن پوشش تمام اخبار بااهمیت برای سرمایه‌گذاران، با ارائه اخبار و تحلیل‌های به روز، تمام نیازهای تحلیلی سرمایه‌گذاران خرد را برطرف می‌کند؛ بنابراین با عضویت در کانال اطلاع‌رسانی کارگزاری بانک سامان، به صورت کاملا یکپارچه از تمام اخبار و اطلاعات تحلیلی مورد نیاز بهره‌مند شوید. شایان ذکر است که تیم تحلیلی کارگزاری بانک سامان با ارائه بولتن‌های تحلیلی هفتگی، سرمایه‌گذاران را از تمامی اتفاقات مهم داخلی و خارجی موثر بر بازار سهام مطلع می‌کند. همچنین با عضویت در کانال تحلیلی کارگزاری بانک سامان می‌توانید به صورت روزانه از تمامی اخبار مهم و کلیدی بازار سهام آگاه شوید.                       ورود به کانال تلگرامی سامان تحلیل                            

 

چشم انداز بازار سرمایه در سال1402
با توجه به شرایط تورمی موجود در کشور و همچنین در نظر گرفتن چشم‌انتظار تورمی آتی، به نظر می‌رسد بازار سهام سال خوبی را از نظر میزان بازدهی تجربه کند. قابل توجه است که بازارهای رقیب بازار سهام (بازارهای طلا، دلار و مسکن) همگی رشدهای بسیار خوبی را در سال‌های 1400 و 1401 تجربه کرده‌اند و به نظر می‌رسد بازار سهام نسبت به این بازارها از نظر میزان بازدهی بسیار عقب افتاده است. با در نظر گرفتن این تجربه تاریخی که در بلندمدت همواره بازار سهام بازدهی بیشتری را نسبت به سایر بازارها داشته است می‌توان پیش‌بینی کرد در صورتی که در ادامه اتفاق غیرمنتظره‌ای رخ ندهد انتظار داریم بازار سهام در سال 1402 جاماندگی خود را نسبت به سایر بازارها جبران کرده و سود خوبی را نصیب سهام‌داران کند. شایان ذکر است که پیش‌بینی فعلی بر اساس شرایط و مفروضات فعلی کشور و جهان بوده و تغییرات با اهمیت اقتصادی و سیاسی می‌تواند سبب تغییر در این پیش‌بینی‌ها شود؛ بنابراین توصیه می‌گردد با عضویت در کانال‌ اطلاع‌رسانی کارگزاری بانک سامان، ضمن اطلاع از آخرین اخبار تاثیرگذار بر بازار سهام و کاهش ریسک سرمایه‌گذاری، با ارائه تصمیم‌های به روز و منطقی بتوانید بیشترین بازدهی ممکن را نیز از بازار سهام کسب کنید.
Loading