مدیرعامل فرابورس خبر داد؛ ۵ شرکت در مرحله ارزش‌گذاری برای عرضه اولیه

مدیرعامل فرابورس خبر داد؛ ۵ شرکت در مرحله ارزش‌گذاری برای عرضه اولیه

محمدعلی شیرازی مدیرعامل فرابورس در پاسخ به سوال خبرنگار پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)، در خصوص برنامه این شرکت برای عرضه‌های اولیه در سال ۱۴۰۲، اظهار کرد: فرابورس مطابق برنامه‌ریزی‌ها سعی داشته تا به قابلیت عرضه یک شرکت در طول هفته در بازار اول و دوم دست یابد. زمان عرضه شرکت‌ها بر اساس میزان تقاضا و ظرفیت‌های بازار معین می‌شود، در حال‌حاضر تقریبا ارزش‌گذاری پنج شرکت انجام شده است و در صورت تکمیل برخی اطلاعات قابلیت عرضه دارند.

او گفت: اکنون در حال تغییر نام بازار SME به بازار "نوآفرین" هستیم که دو تابلوی شرکت‌های نوپا و دانش بنیان را در درون خود جا داده و مخاطب این بازار عمدتا شرکت‌های متوسط حوزه استارتاپ و دانش‌بنیان هستند.

مدیرعامل فرابورس بیان کرد: بازار SME طی سال‌های اخیر تقریبا غیرفعال بود اما براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته به طور مجدد در محور پذیرش شرکت‌ها قرار گرفت.

شیرازی در پایان گفت: اولین پذیرش امسال مربوط به یک شرکت دانش بنیان در حوزه غذا می‌شد و آخرین پذیرش در حوزه صندوق‌های جسورانه طی سال گذشته مربوط به بزرگترین صندوق یک هزار میلیارد تومانی بود. همچنین در رابطه با سایر شرکت‌های دانش بنیان که قابلیت پذیرش در سایر بازارهای فرابورس را دارند برنامه‌ریزی هایی را انجام دادیم.Loading